دستگاه کیسه پرکن اتوماتیک

دستگاه کیسه پرکن اتوماتیک

پاکت پرکن اتوماتیک

استفاده از کیسه پر کن اتوماتیک برای انواع مواد به خصوص مواد پودری و قابل حمل توسط کیسه ضروری است. تنظیمات قابل انجام بر روی این دستگاه ها امکان کنترل بهتر و راحت تر امور را فراهم می کند. در چنین دستگاه هایی می توان تعداد کیسه ها را برای پر کردن از قبل تعیین کرد. به این طریق دستگاه کیسه های پر شده را می شمارد و زمانی که تعداد آن ها به حد نصاب رسید، کار را متوقف می کند.

می توان سرعت انجام فرایند را هم در این دستگاه ها تعیین نمود که برای این کار سه سطح سرعت به صورت (Fast، Medium و Low) در نظر گرفته شده است. از دیگر ویژگی های قابل توجه این دستگاه، مجهز بودن آن به دریچه انتقال پر سرعت مواد به داخل کیسه و همچنین کیسه پر کن اتوماتیک با عملکرد پنوماتیکی می باشد.

نمونه ای کارآمد و متفاوت از این دستگاه کیسه پرکن

نوعی دستگاه کیسه پر کن اتوماتیک درکارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد که اساس کار آن با فشار باد است. این دستگاه که معمولا برای انتقال مواد پودری به کیسه ها مورد استفاده قرار می گیرد، مانع از پل زدن مواد به داخل تونل و انباشته شدن آن ها می شود. در حال حاضر استفاده از این روش برای پر کردن اتوماتیک کیسه های آرد، سیمان، گچ و … مرسوم است.

کیسه پر کن اتوماتیک برای مواد گرانولی

در بخش های قبل در مورد مواد گرانولی و خصوصیات آن ها، توضیحاتی را ارائه نموده و بیان کردیم که این مواد به عنوان مواد اولیه جهت تزریق پلاستیک به دستگاه ها، مورد استفاده قرار می گیرند.

در واقع مواد گرانولی ساختار دانه ای شکل دارند و جنس مولکول های آن ها از هر نوع پلاستیکی می تواند باشد. ضایعات پلاستیک ها به شکل مواد گرانولی در می آیند تا این مواد به عنوان ورودی دستگاه های شکل دهی پلاستیک، استفاده شوند و ظاهر و شکل یکسان و یکنواختی داشته باشند. این دستگاه ها، پلاستیک را به شکل گرانول دریافت کرده و در آخر، قطعات پلاستیکی جدیدی را تحویل می دهند.

سایر قابلیت های دستگاه های اتوماتیک

کیسه پر کن اتوماتیک به اپراتور امکان می دهد تا نوع ریزش و انتقال مواد را تعیین نماید. به این معنا که اپراتور دستگاه را برای ریزش دستی یا اتوماتیک مواد، تعیین می کند و سپس کیسه ها را در محل مخصوص آن ها قرار می دهد. علاوه بر این، می توان دستگاه دوخت و نوار نقاله را به این دستگاه اضافه نمود و دستگاه را برای دوخت اتوماتیک سر کیسه ها به جهت انتقال مطمئن و راحت تر آن ها تنظیم کرد.

بهره گیری از عیب یاب اتوماتیک داخلی برای رفع نواقص پیش بینی شده احتمالی و همچنین به کار گیری سیستم هوشمند تعبیه شده در دستگاه، برای کنترل میزان مواد نیز به عنوان دو مورد دیگر از ویژگی های اصلی این نوع از دستگاه ها شناخته می شوند.

دستگاه های کیسه پر کن اتوماتیک را می توان بر روی حالت کار مداوم تنظیم نمود؛ در چنین حالتی زمانی که یک بار دستگاه کار را به اتمام برساند و به اصطلاح تحریک شود، دوباره شروع به کار کرده و تا زمانی که اپراتور اقدامی نکند، به کار خود ادامه می دهد. مسلما این حالت منجر به افزایش بهره وری و بازده در کار خواهد شد. ضمن این که سرعت انجام کارها را افزایش داده و زمان پر کردن تعداد مشخصی از کیسه ها را به طور قایل توجهی کاهش می دهد.

علاوه بر این ها، می توان مواردی که در ادامه بیان می شوند را به عنوان قابلیت های یک دستگاه کیسه پر کن اتوماتیک، نام برد:

  • سیستم خاتمه دهنده کار به صورت اتوماتیک
  • نگهدارنده پاکت یا کیسه
  • موتور مجهز به اینورتر و برخورداری از دو موتور به طور همزمان
  • بهره گیری از توزین اتوماتیک
  • بهره گیری از صفحه نمایش دیجیتال برای نمایش وزن، تعداد کیسه ها و هشدارهای احتمالی